Zdjęcia z krakowskiej codzienności oraz mniej lub bardziej wartościowe opisy i refleksje rdzennego Krakusa
RSS
czwartek, 08 grudnia 2011


Przyszedł czas na kolejny wpis :) Pogoda dziś nie rozpieszczała w Krakowie, od rana zimno, deszczowo i w ogóle jakoś tak mało sympatycznie. Na szczęście teraz jestem na weekend w Nowym Targu, a tu przywitał mnie nieco przyjaźniejszy krajobraz śniegowy, który o ile do jutra się nie stopi, to postaram się Wam przedstawić na blogu :)

Co do samej fotki, to mamy scenkę z ul. Kopernika (w czerni i bieli, bo w taką pogodę zdjęcia kolorowe mijają się z celem). Ulica Kopernika słynie chyba głównie z szpitalnego charakteru, bo większość budynków należy do kompleksu szpitalnego Szpitala Uniwersyteckiego, oprócz tego jest kilka kosciołów, których jak wiadomo w Krk nie brakuje, Collegium Medicum UJ, budynek uczelni współfinansowanej z budżetu państwa, czyli tak połowicznie prywatnej, a połowicznie państwowej - Akademii Filozoficzno - Pedagogicznej Ignatianum, a także Ogród Botaniczny. To chyba tyle ciekawostek na temat tej dość ciekawej i jak widać zróżnicowanej ulicy, kończę mój wpis i zapraszam do lektury i komentowania :)
środa, 07 grudnia 2011


I kolejny wpis, szczerze mówiąc zaczynam być z siebie dumny, że tym razem ten powrót do blogowania zaczyna być realnie z mojej strony prawdziwy i rzetelny :) Cóż oby mi starczyło zapału, a do tego potrzebna mi publika, zatem proszę Was zostawiajcie po sobie jakiś ślad w postaci komentarza, wiem, że trochę ludzi tu wchodzi. Statystyki ponoć nie kłamią, ale komentarzy jak na lekarstwo albo wręcz brak. Może macie jakiś pomysł, na zdjęcie, lepszą formułę na tym blogu czy coś, jestem otwarty na propozycje, bo chce go ulepszać, a czasami może brakuje mi weny :)

No dobrze to tyle słowem wstępu, teraz kilka słów o zdjęciu. A na nim widoczny tramwaj typu E1 linii 1, który właśnie nadjechał na przystanek Hala Targowa. Tramwaje te produkowano w latach 1966 - 1976 dla Wiednia. Pierwsze egzemplarze sprowadzono do Krakowa w listopadzie 2003 roku. W sprowadzanych tramwajach zmieniany jest układ siedzeń, zabudowana kabina motorniczego, instalowany automat biletowy oraz elektroniczny system informacji pasażerskiej (wyświetlacze, zapowiadanie głosowe przystanków). Może są już leciwe, ale akurat te mi nie przeszkadzają, bo są wygodne, ciche i stylowe. Dużo bym dał, żeby jeździły takie zamiast starych, trzeszczących i nieszczelnych polskich tramwajów Konstalu.

To tyle na dziś, zapraszam do lektury i komentowania :)
wtorek, 06 grudnia 2011


Dziś będzie krótko, bo ciągnie mnie już do poduszki :) Dla odmiany zdjęcie by night, konkretnie nasze "wypasione inaczej" Rondo, a właściwie już nie do końca Rondo Mogilskie. Good Night wszystkim :)
poniedziałek, 05 grudnia 2011


No i weszliśmy niestety chyba w tą najgorszą i najpaskudniejszą porę roku, czyli jak ja bym to nazwał - deszczowe i wietrzne przedzimie... Pogoda jest z tych najgorszych wieje, leje, jest przenikliwie, a tylko na krótkie momenty wychodzi słońce, które niestety nie za bardzo daje rade. Żeby jednak zrobiło nam się nieco przyjemniej, to zamieszczam zdjęcie w ciepłych kolorach, z błękitnym niebem, które udało mi się dziś "strzelić" właśnie podczas jednego z tych nielicznych słonecznych momentów :)
niedziela, 04 grudnia 2011


No i przyszedł czas na kolejny wpis, wpis szczególny bo pod zdjęciem wykonanym moją pierwszą, osobistą i wymarzoną w snach lustrzanką :) Teraz naprawdę postaram się zaglądać tu częściej, bo jedno jest pewne - radość z fotografowania urosła niewyobrażalnie wraz z nowym sprzętem :) A co do fotki, to mamy Bombardiera, czyli jeden z tych naszych najnowocześniejszych tramwajów niskopodłogowców. Doprawdy żałuję, że żaden taki nie dojeżdża w moją dzielnice, może wówczas bardziej lubiłbym podróżowanie tym rodzajem środków lokomocji, bo w obecnej chwili zdecydowanie autobusy bardziej do mnie przemawiają :) To tyle, życzę wszystkim drogim czytelnikom w chwili obecnej to dobrej nocy, a na przyszłość to życzę Wam przede wszystkim wysokiej frekwencji na tym blogu, jak za dawnych czasów, kiedy, no trzeba przyznać, że bywało tu tłoczno :)
piątek, 28 października 2011


No i znów postanowiłem spróbować wskrzesić bloga w wyniku wielu próśb no i z sentymentu, mam nadzieję, że zapału starczy tym razem na nieco dłużej ;)
Co do zdjęcia, to dziś cyknąłem pięknie niedawno wyremontowaną ulicę długą. Zdjęcie robiłem załatwiając kilka spraw na mieście, oczywiście pojechałem rowerem, bo jak tu nie skorzystać z tak uroczego i ciepłego dnia :) Swoją drogą ciekawe jak długo jeszcze potrwa taki urodzaj, miejmy nadzieję, że jeszcze trochę, bo przynajmniej mi do zimy w Krk się nie spieszy :)
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 62