Zdjęcia z krakowskiej codzienności oraz mniej lub bardziej wartościowe opisy i refleksje rdzennego Krakusa
RSS
wtorek, 30 czerwca 2009


Dziś mam dla Was panoramę Krakowa z Kopca Kościuszki, na który wybrałem się dziś rowerem, co przepłaciłem potem średnim samopoczuciem i bólem głowy, bo upał był nieziemski, a i podjazd na kopiec jest morderczy ;) Co do zdjęcia to jest mocno blade, to jednak wina zanieczyszczeń, tak w słoneczny dzień wygląda Kraków, trzeba przyznać, że smog jest niemały, a przecież u nas nie ma aż tylu dymów, co chociażby na takim Śląsku, tam to musi być masakra dopiero...
poniedziałek, 29 czerwca 2009


Znów się Wisła dziś zaczęła na nowo przelewać, a wczoraj było juz sucho dopiero co... Jak widać na zdjęciu, przypływają do nas gałązki z całej Polski ;)) A dziś ponoć jeszcze zalało nam "Stolyce" ;P;)
niedziela, 28 czerwca 2009


Samoloty grupy Żelazny, słynnej m.in. z tragedii na Air Show w Radomiu, które sfociłem dziś nad osiedlem Oświecenia podczas akrobacji... wszystko fajnie, akrobacje też, szkoda tylko, że cały VI Małopolski Piknik Lotniczy i jego atrakcje przyćmiła tragedia, o której pewnie już wszyscy wiecie... swoją drogą dziwnie tak mieszkać kilkanaście minut spacerem od miejsca, o którym mówi dziś cała Polska, byłem tam, ale właściwie samolot był tak zrujowany, że nie było na co patrzeć ;/


sobota, 27 czerwca 2009


Kolejna część wioskowej sagi w Krakowie ;) Nie pytajcie, co to za ulica, bo zapomniałem nazwy, w każdym razie jest to droga dojazdowa do Wzgórz Krzesławickich, a zdjęcie robione podczas powrotu rowerem z tychże właśnie Wzgórz od brata, któremu pomagałem troszke w remoncie ;)
PIĄTEK 26 czerwca 2009
W środę koło 22 nad moim blokiem przeszła niezła burza, niestety wtedy też wysiadł mi internet, a technicy firmy, która mi udostępnia sieć pracowali nad tym 3 dni, bo podobno mieli bardzo dużo innych zgłoszeń w Krk... cóż nie wnikam, ważne, że net już jest a ja wracam, do regularnego blogowania ;) Póki co zaległe wpisy z trzech ostatnich dni ;) Na górze wystawa zorganizowana przez dzielnicę Grzegórzki na Rondzie Mogilskim ;) Fajne stare zdjecia wielu znanych miejsc ;) POLECAM!!!


CZWARTEK 25 czerwca 2009


Zalana ścieżka rowerowa na bulwarach, opady deszczu i burze robią swoje, Wisła nam się poszerza ;p;)


ŚRODA 24 czerwca 2009


Sklep z fajkami wodnymi i nie tylko na ul. Celnej w Podgórzu ;)wtorek, 23 czerwca 2009


Od dawna planowałem to zdjęcie, bo ten kawał betonu na środku Wisły i ciągle go obsiadujące ptaki jest inspirujący, a dziś byłem mimo niepewnej pogody na rowerku i miałem wreszcie wenę do focenia ;P;)) Co do pogody, to w ciagu ostatniej doby były jakies 3 burze... cóż można i tak, mam tylko nadzieję, że pod koniec tygodnia będzie już wreszcie słonecznie, jak zapowiadają ;) A tak swoją drogą miła rzecz mnie dziś spotkała, blox mi dodał 3 mb do bloga na zdjęcia, choć ja i tak jak coś korzystam z fotoforum, ale i tak miło, bo właśnie mi się kończyło miejsce ;p;) A i jeszcze jedna ciekawostka, dziś jak stałem rowerem na przejściu dla pieszych, to przpuściła mnie L, tyle, że polonez za nią nie wyhamował i w nią wjechał ;) Aż się winny poczułem, chociaż wiadomo, że jedyny winny w tym całym zamieszaniu to zamyślony i bujający w obłokach kierowca poloneza ;)
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5