Zdjęcia z krakowskiej codzienności oraz mniej lub bardziej wartościowe opisy i refleksje rdzennego Krakusa
RSS
czwartek, 26 kwietnia 2012

Zrobiłem sobie dziś długi spacer z Mistrzejowic na Wrocławską, po drodze, przechodząc w okolicach dworca towarowego ul. Kamienną, zobaczyłem kilka schodków zaraz obok wiaduktu kolejowego. Na górze ukazała mi się widoczna na powyższym zdjęciu ulica Towarowa, ulica de facto nie specjalnie zachwycająca, głównie bardzo zaniedbane rudery (choć to ma w zasadzie swój urok), z wyjątkiem jednej widocznej na pierwszym planie po lewej ładnie odnowionej kamienicy. W zasadzie troche bałem się tam  nawet łazić z aparatem, bo było nieco slumsowato ogólnie, ale nie o to w tym wszystkim chodzi, tylko o to, że jest to jedno z tych miejsc, w którym pomimo mojego prawie 22-letniego życia w Krakowie postawiłem po raz pierwszy w życiu stopę. Tak właśnie jest, nigdy wcześniej na Towarowej nie byłem, choć tyle razy przechodziłem obok. W takiej chwili nasuwa się zawsze pytanie ile jeszcze jest takich miejsc, w których się nie było, chociaż wiele razy przechodziło się obok :)

Dziś to wszystko, dobrej nocy, a przy okazji miłej lektury :) 
piątek, 20 kwietnia 2012


Nie udało się zdążyć przed północą, więc nocne zdjęcie kładki Bernatka choć z czwartku będzie widniało w piątek :) W dzień nie jest za piękna, ale w nocy stwierdzam, że ma swój klimat :) Nie chce mi się już dziś rozpisywać, późno już...

Dobrej nocy! :)
piątek, 13 kwietnia 2012


Witajcie po krótkiej przerwie :) Dziś mamy piątek 13-tego i mieliśmy (bo już się ściemniło) przepiękny, słoneczny, jak widać na zdjęciu to nawet do pewnego momentu bezchmurny, wiosenny dzień... Ach jakże miło się żyje w wiosennym czasie, miło się też jeździ na rowerze i to właśnie wracając z uczelni rowerkiem oczywiście, po drodze "sfociłem" dość skrytą i mało chyba większości znaną ulicę Bohdana Zaleskiego, która choć rzadko uczęszczana, to jednak znajduje się właściwie w samym centrum przebiegając równolegle do ulicy Mogilskiej, która jak pewnie niektórzy wiedzą odchodzi od ronda, a już właściwie od czasu remontu nie ronda Mogilskiego :)


To tyle na dziś, miłej lektury i do następnego wpisu :) Zapraszam do komentowania :)