Zdjęcia z krakowskiej codzienności oraz mniej lub bardziej wartościowe opisy i refleksje rdzennego Krakusa
RSS
wtorek, 31 marca 2009


No teraz to można powiedzieć bez grama przesady, że przyszła upragniona wiosna, co więcej ciepła i słoneczna pogoda ma nas długo nie opuszczać :))) A ja mimo ograniczonego czasu nie mogłem sie powstrzymać i pojechałem sfocić zalany słońcem Kazimierz i tak oto na zdjęciu ul. Wawrzyńca w blasku słońca ;) Lubię to miejsce w takie dni, bo ta ulica jest zawsze spokojna i cicha, a przy okazji bardzo fotogeniczna ;)
poniedziałek, 30 marca 2009


Deszcz nas dzis nie opuszczał przez większość dnia, na szczęście teraz jak pisze tą notkę już nie pada, a co najważniejsze wg. prognoz od jutra mamy najprawdziwszą wiosnę i duuuużo słoneczka ;))) Co do zdjęcia, to na nim gałązka cała w kropelkach deszczu, a na dalekim palnie zarysy sklepu elektrycznego na os. 1000-lecia, podobno w tym sklepie na początku jeszcze za PRL-u był najlepszy w okolicy warzywniak, gdzie możnabyło dostać wyjątkowo dobre jak na tamte czasy owoce i warzywa (tak mi mama zrelacjonowała) ;) Dobra więc miłego wieczoru i do miejmy nadzieję słonecznego jutra ;))
niedziela, 29 marca 2009


Deszczowo dziś mamy, a na domiar złego jeszcze kolejny czarny dzień w polskim sporcie, tym razem Kubica, tyle, że on absolutnie nie zawiódł, pojechał doskonale, ale chłop ma niestety pecha ;/ No, ale przynajmniej jest ciepło, a od wtorku ma być dzień w dzień słonecznie ;))) Co do zdjęcia to jest nieciekawe tak jak dzisiejsza pogoda ;P A na nim: Rondo Hipokratesa, ogromny Szpital im L. Rydygiera powstały 1 sierpnia 1986 r. i kawałek tramwaju nr 16 ;) Cóż, więc oby do wtorku i żeby się tylko meteorologowie nie pomylili ;)
sobota, 28 marca 2009


Pogoda piękna, cieplutko, no normalnie cacy - cacy, z jednym małym wyjątkiem, przegraliśmy mecz i cały czar udanego dotąd dnia prysł ;/ Aaa masakra, przynajmniej Kubica pokazał klasę, a i zdjęcie jest jakieś takie świeże i optymistyczne, dlatego postanowiłem byc nieoryginalny i znów dodać Rynek ;)
piątek, 27 marca 2009


No i przyszła ta wiosenna pogoda, co prawda dziś jeszcze nie miało być tak ciepło jak chociażby ma być jutro, ale i tak odczuwało sie już komfort termiczny i to pierwszy raz od wielu miesięcy ostrej jak juz nie pamiętam kiedy i długiej... też jak już nie pamiętam kiedy zimy ;) Co jeszcze lepsze, to w przyszłym tygodniu zapowiadają od środy/czwartku nawet do 18*C :)))) Dobra tyle o pogodzie, przejdźmy do zdjęcia ;) A na nim ul. Kurniki (przecznica od Pawiej przy której mieści się Galeria Krakowska,  która to z kolei jest za moimi plecami) i masa ludzi oczekujących chyba na autobus, a może niektórzy też na busa jadącego gdzieś w rejony podmiejskie, bo w tych okolicach sporo takich jeździ, a jeszcze inni idą pewnie do Galerii ;) Na koniec życzę miłego weekendu ;)
czwartek, 26 marca 2009


Dziś mam dla Was ulicę słynącą ze szpitali, na Kopernika miesci się bowiem cały olbrzymi kompleks różnych klinik, przychodni, poradni itd. itp. należących do Szpitala Uniwersyteckiego ;) Są tu też bodajże 3, albo nawet 4 stare kościoły, w tym już kiedyś omawiany przeze mnie klasztor Klarysek, które za wielkim wysokim murem żyją w klauzuli. Sama ulica jest całkiem ładna, niektóre szpitalne budynki mają za sobą niezłą historię i prezentują się naprawde ładnie, jak chociażby tzw. Czerwona Chirurgia widoczna na zdjęciu po prawej i Biała Chirurgia widoczna w małym fragmencie po lewej (nazwy rzecz jasna od kolorów elewacji) ;)

Jutro ma przyjść podobno znacznie lepsza i cieplejsza pogoda, a od soboty ponoć ma być już wiosna na całego, więc czekamy z niecierpliwością ;)))
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6