Zdjęcia z krakowskiej codzienności oraz mniej lub bardziej wartościowe opisy i refleksje rdzennego Krakusa
RSS
niedziela, 18 grudnia 2011


Dziś dla odmiany fotka z okolic, a konkretnie ruiny stanowiska naprawy czołgów (przynajmniej z opowieści taty tak wynika i w zasadzie tak to wygląda, prawdopodobnie na środku był kanał, jak w garażach, który jest obecnie zasypany, a na górze pomiędzy dwoma betonowymi blokami był rodzaj dźwigu, służący do wyciągania silnika. Obecnie widać tylko jakby odcięty fragment takiego dźwigu, czy może lepiej nazwać to szyną). Właściwie to może być nawet pozostałość po jednostce wojskowej, która mieściła się tutaj jeszcze w czasach komuny, więc nie koniecznie należy to pierwotnie do kompleksu fortowego, trudno mi powiedzieć, a taty niestety już zapytać nie mogę dokładnie. Jest to nieopodal Cmentarza na Batowicach, i znajduje się blisko kompleksu fortu nr 48 Batowice, którego elementy w lepszym lub gorszym stanie wałęsają się po całym okolicznym lesie i szczególnie dobrze zachowana jego część jest widoczna w lasku nad os. Złotego Wieku. Kiedyś zamieszczałem nawet jakieś zdjęcie tego fortu, bo w końcu mieszkam nieopodal :)


Zapraszam do komentowania, jak ktoś się zna na fortach i ma jakieś ciekawe informacje np na temat obiektu widocznego na zdjęciu to z chęcią czegoś się dowiem, bo w internecie nie moge odszukać dokładnych informacji o tym rzekomo stanowisku naprawczym :)

czwartek, 15 grudnia 2011


I przyszedł czas na kolejny wpis :) Dziś pogoda taka typowo nie do zdjęć, stąd postanowiłem sfotografować łabędzie, gołębie i mewy nad Wisłą :) Nie wiem czemu, ale lubię szczególnie te ostatnie, bo kojarzą mi się z morzem, do którego w sumie mam sentyment, choć wolę góry rzecz jasna :)


Z innych najświeższych krakowskich wieści, to trzeba przypomnieć o ważnej dla takich zapaleńców jak ja informacji o wczorajszym awansie Wisły do dalszej rundy pucharów, awansie szczególnie miłym, bo osiągniętym dosłownie rzutem na taśmę. Wtajemniczeni wiedzą o czym mówie :)

To tyle na dziś, jutro postaram się też coś wrzucić, a tym czasem zapraszam do komentowania i oglądania :)

środa, 14 grudnia 2011


Witam Was po krótkiej przerwie :) Ostatnio nie miałem za bardzo zdjęć, bo nie było sposobności na ich zrobienie, w dodatku dni krótkie, a jakoś brakowało mi weny do cykania zdjęć nocnych.

Dziś natomiast byłem w centrum i nawet udało mi się złapać trochę słońca :) Z kilkudziesięciu zdjęć zrobionych w przerwie między zajęciami, wybrałem powyższe, które przedstawia "wlot" z Rynku Głównego na ulicę Grodzką. Lubię to miejsce, chyba najatrakcyjniej rozpoczynająca się ulica spośród wszystkich odchodzących od Rynku, bo tak trochę półkoliście i niestandardowo :)

Dziś to by było na tyle, miłego czytania, oglądania, no a potem mam nadzieję, że komentowania :)
sobota, 10 grudnia 2011


Tak jak wspominałem, dziś juz z zimy nie wiele pozostało, jakieś resztki nieroztopionego śniegu. Co by nie powiedzieć to jednak, chociaż śniegu mniej, to przynajmniej było więcej słońca :) Ja jednak postawiłem dziś na nocne zdjęcia i "sfociłem" nocną panoramę Nowego Targu. Jutro niestety czas wracać do Krakowa, więc powoli i wpisy znów będą krakowskie, póki co jednak zapraszam do podziwiania panoramy nowotarskiej i komentowania :)


Miłego wieczoru!
piątek, 09 grudnia 2011
Tak jak obiecałem, sfotografowałem dziś zimę w Nowym Targu, a konkretnie w Gorcach, gdzie byłem dziś na zimowym spacerze :) Było bajecznie, taka zima mi się podoba, choć z tego śniegu chyba już jutro nie wiele zostanie, bo obecnie to jest deszczowo i powyżej zera, z resztą jak mówią tutejsi mieszkańcy, to na stałe utrzymuje się dopiero trzeci śnieg każdego roku, a obecny to dopiero drugi. Cóż nie wiem czy można to wziąć za regułę, ale w ostatnich latach ponoć się istotnie sprawdza :)


To tyle na dziś, czytajcie, komentujcie, oglądajcie i do następnego wpisu :)
czwartek, 08 grudnia 2011


Przyszedł czas na kolejny wpis :) Pogoda dziś nie rozpieszczała w Krakowie, od rana zimno, deszczowo i w ogóle jakoś tak mało sympatycznie. Na szczęście teraz jestem na weekend w Nowym Targu, a tu przywitał mnie nieco przyjaźniejszy krajobraz śniegowy, który o ile do jutra się nie stopi, to postaram się Wam przedstawić na blogu :)

Co do samej fotki, to mamy scenkę z ul. Kopernika (w czerni i bieli, bo w taką pogodę zdjęcia kolorowe mijają się z celem). Ulica Kopernika słynie chyba głównie z szpitalnego charakteru, bo większość budynków należy do kompleksu szpitalnego Szpitala Uniwersyteckiego, oprócz tego jest kilka kosciołów, których jak wiadomo w Krk nie brakuje, Collegium Medicum UJ, budynek uczelni współfinansowanej z budżetu państwa, czyli tak połowicznie prywatnej, a połowicznie państwowej - Akademii Filozoficzno - Pedagogicznej Ignatianum, a także Ogród Botaniczny. To chyba tyle ciekawostek na temat tej dość ciekawej i jak widać zróżnicowanej ulicy, kończę mój wpis i zapraszam do lektury i komentowania :)
 
1 , 2