Zdjęcia z krakowskiej codzienności oraz mniej lub bardziej wartościowe opisy i refleksje rdzennego Krakusa
RSS
sobota, 28 lutego 2009
http://www.blogbox.com.pl/show/suggested/2073  to jest link pod którym możecie zagłosować na mój blog, by umożliwić mi przystąpienie do serwisu blogbox, bardzo mi na tym zależy, a potrzebuję przewagi 50 głosów na TAK nad głosami na NIE (jeśli takie będą ;P) Z góry wielkie, przeogromne dzięki ;)


piątek, 27 lutego 2009


Dodaje dziś to zdjęcie, bo myślę, że ma ciekawy, taki dość mocno nowohucki klimacik ;) Przede wszystkim wypatrzyłem sobie taki momencik, który trochę nam przybliża jak tu było jeszcze za PRL-u, bo nie licząc Matiza, stoją same samochody z epoki na bliższych planach i te dwie stare przyczepki campingowe ;) Miejsce: za ulicą te bloki już na os. Uroczym, ja stoję na Słonecznym (co ciekawe slońce wyszło dopiero jak tu doszedłem) ;)
czwartek, 26 lutego 2009


Pogoda wietrzna i ponura, więc znów mamy fotkę w kolorystyce b&w, co by trochę zniwelować po raz kolejny niedoskonałości aury ;) Swoją drogą Huta o tej porze roku ma to do siebie, że ciekawie się prezentuje w takich kolorach ;) A na zdjęciu mamy widok na bloki na os. Sportowym i taki typowo nowohucki klimacik, ludzi jak na lekarstwo i tak trochę smętnie, jak to w zimne, ponure dni ;)
środa, 25 lutego 2009


Dobra przyszedł czas na dodanie czegoś mało oryginalnego - czyli naszego pieknego największego w Europie, a pewnie i na świecie, (jakby kto nie wiedział) Rynku ;) Zdjęcie, jak zdjęcie, oczywiście ze względu na aurę skorzystałem z jak zwykle pomocnej sepii ;) Z góry przepraszam, jeśli nastrój tego zdjęcia spowoduje wasz płacz, lub totalne załamanie, ale co ja poradze, że pogoda taka nijaka ;) P.S. Niedługo wiosna!!!
wtorek, 24 lutego 2009


Dziś pogoda w sumie niezła z punktu widzenia fotografa - amatora, bo w miarę ciepło, ale żeby nie było tak wesoło, to z kolei znów brakuje nam słońca, więc wybrałem dziś sepię, która likwiduje niedoskonałości aury ;) A na zdjęciu ul. Straszewskiego i tramwaj nr 15 (dla przyjezdnych powiem, że jeździ na trasie Cichy Kącik - Pleszów), swoją drogą super nazwa - Cichy Kącik, zawsze mnie interesowało, skąd się to wzięło ;)

poniedziałek, 23 lutego 2009


Centrum zarządzania Huty im. Tadeusza Sendzimira (dawniej im. Lenina) i taki zajebisty i fotogeniczny napis ;)A tu już jeden z dwóch bliźniaczych budynków  administracyjnych (tzw. pałaców Dożów - ze względu na ciekawą architekturę nawiązującą do tych weneckich) projektu J. Ballenstedta i J. Ingardena, powstałych w latach 1952- 1955, obecnie pewnie jakieś biura też są, natomiast znajduje sie tu także wiele innych instytucji, jak np. banki, a tam w oddali wejście (a właściwie z tej akurat strony to wyjście pracownicze).
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5